Fialové sklo Miron

Obaly z fialového skla zvyšují bioaktivitu produktů

Miron_02

Žádný život na Zemi není možný bez slunečního světla. Díky neustálým termonukleárním reakcím vyzařuje naše Slunce široké spektrum elektromagnetické energie do celého vesmíru všemi směry. Sluneční paprsky, které dorazí k zemskému povrchu, obsahují viditelné světelné spektrum (s barvami duhy od fialové po červenou) a neviditelné světelné spektrum s ultrafialovým (UV) a infračerveným (IR) zářením. Sluneční záření je enormně důležité pro růst všech rostlin. Když ale rostliny dozrají ke sklizni, musí být okamžitě zužitkovány nebo efektivně zakonzervovány. Jsou-Ii rostliny po dozrání vystaveny slunečnímu světlu, začíná proces rozkladu. To samé světlo, které nejprve umožnilo růst, nyní urychluje proces rozpadu molekul a snižuje hodnotu bioenergie.

Co propouštějí různě barevná skla?

Od pradávna se lidé snažili chránit nejhodnotnější produkty před škodlivým působením světla. Obyvatelé raného Egypta uchovávali vzácné látky, oleje, esence a Iéčivé látky ve zlatých nebo fialových nádobách. Nová doba přinesla mnoho nových poznatků. Sklo je stále jedním z nejvíce používaných obalových materiálů. Avšak tradičně nejčastěji používané barvy u skleněných obalů (čirá, hnědá, modrá a zelená) umožňují viditelnému barevnému spektru světla procházet skrz, a neposkytují tak dostatečnou ochranu před rozkladem uskladněných látek. Barevné světlo způsobuje poruchu frekvence a uspořádání bioenergetického pole látek, a urychluje tak jejich rozpad. Obaly z černého skla sice blokují průchod barevného světla, ale zároveň také plně pohlcují ultrafialové a fialové frekvence, které stimulují obsažené účinné látky.

Unikátní vlastností je blokace viditelného spektra slunečního záření

Unikátní vlastnost fialového skla spočívá v tom, že blokuje průchod viditelného spektra slunečního záření od modré po červenou (450-720 nm), zatímco umožňuje průchod ultrafialových a fialových (380-420 nm) i infračervených frekvencí (720-1050 nm). Díky této speciální kombinaci jsou citlivé látky uskladněné ve fialovém skle vysoce chráněné před procesem rozkladu vlivem viditelného spektra světla a zároveň je umožněna jejich stimulace a dodávání bioenergie díky měkké části ultrafialového záření (UVA) a IR frekvencím (pronikající infračervené světlo dodává energii, zatímco fialové a ultrafialové frekvence stimulují účinné látky). Látky uskladněné ve fialovém skle si tak zachovávají svou kvalitu i účinnost po dlouhou dobu bez použití chemické konzervace. 

Výzkumy a srovnávací testy

Miron_01

Dle výzkumu Franhoferova Institutu v Mnichově nastává proces rozkladu díky záření z viditelného spektra světla. S cílem otestovat toto pozorování byla tímto institutem provedena plynochromatografická analýza růžového hydrolátu uskladněného po dobu dvou měsíců v obalech z fialového a hnědého skla. Žádná změna nebyla pozorována ve vzorku uskladněném ve fialovém skle, což ukazuje na kvalitu ochrany obalů z fialového skla proti rozkladu.

Biofotonický výzkum a studie vlivu slunečního záření

Biofotonický výzkum, studie světelných částic vyzařovaných buňkami, dále ukázal, že světlo ultrafialových, infračervených a fialových frekvencí je velmi důležité pro komunikaci mezi živými buňkami. Současné výsledky z tohoto vědeckého oboru také ukazují, že kvalita výživy nezáleží pouze na chemickém složení potravy, ale také na obsahu sluneční energie, která je pro naše zdraví nepostradatelná. Sluneční energie vstupuje do našich buněk ve formě biofotonů, nejmenších fyzických částic světla, které jsou poskytovány UVA a IR frekvencemi. Biofotony jsou nositeli informací nezbytných pro řízení a kontrolu všech životně důležitých procesů v našich tělech. Obsahují silnou regulující energii, která harmonizuje energetické pole lidského těla do optimálně uspořádané energetické formy, a tak dostává náš organismus na vyšší vibrační úroveň. Biofotonická měření ukazují, že potraviny, např. zralé obilniny, rostliny a ovoce (čerstvě lisované nebo sušené), stejně jako jakýkoliv čistý výtažek z rostlin (např. olivový a lněný olej) jsou perfektními dodavateli sluneční bioenergie (biofotonů). 

Avšak i vysoce kvalitní potraviny ztrácejí předčasně svoji kvalitu během skladování. Biofotonický výzkum ukazuje, že kvalita uspořádání bioenergie látek uskladněných ve fialovém skle je významně vyšší než u stejných látek uchovávaných v klasických obalech ze skla nebo plastu. Plastové obaly jsou na rozdíl od skla porézní. Důsledkem toho může docházet k pronikání kyslíku a následně k oxidaci. Oxidace má negativní vliv na látky uvnitř obalu a způsobuje ztrátu energie. Vysoká teplota pak může způsobovat u určitých syntetických materiálů vznik par, které mohou narušovat některé druhy energií.

Fialové sklo je pro vysoce citlivé částice nejlepší konzervací a optimální dostupnou bioochranou.

Porovnání fialového skla s hnědým sklem a s plastem

"Experimenty s fialovým sklem ukázaly podstatně lepší skladovací kapacitu fialového skla oproti hnědému sklu a plastu. Ta umožňuje podstatně klidnější proudění a přijatelnou ztrátu bioenergie. Fialové sklo (umožňující průchod světla 380-420 a 730-1040 nm světelného spektra) poskytuje optimální ochranu léčiv, esencí, tinktur, přírodní kosmetiky, potravinových doplňků, olejů, vína, apod. 

Fotony (světlem) obohacené částice látek uskladněných ve fialovém skle, hnědém skle a plastových obalech byly zkoumány ve Fraunhoferově Institutu v Mnichově v porovnávacím testu (viz obrázek níže). Nejvíce zajímavé je porovnání s obaly z hnědého skla, které jsou většinou předepisovány pro farmaceutické výrobky."
Švýcarský biolog Dr. H. Niggli

Co ukazují přiložené obrázky?

sklo-3

První obrázek ukazuje, že bioenergie látky ve fialovém skle zůstává silná, harmonická a vibrující. Druhé dva obrázky ukazují významný úbytek bioenergie. Porovnávací test jasně dokazuje, jak důležité je skladovat zejména léčivé látky ve fialovém skle. Látky, u kterých je důležitá bioaktivita, jako homeopatika, květové esence, tinktury, maceráty, energeticky hodnotné doplňky stravy, rostlinné a éterické oleje, si tak v čase uchovávají svoji léčivou sílu.

 

Autor

Pavel Kařízek (aka Oreganovej Dědek)
herbalista/majitel Dr. Bylinka.cz

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.